نحوه تغییر مالکیت سیم کارت دائمی و اعتباری (همه چیز در مورد سند زدن سیم کارت کارکرده)

تغییر مالکیت سیم کارت ها از طریق دفاتر خدماتی ارتباطی و مراکز فروش و خدمات امکان پذیر است. برای تغییر مالکیت سیم کارت خود باید به همراه شخصی که قرار است سیم کارت به نامش زده شود و به همراه مدارک زیر به یکی از دفاتر قید شده بر اساس اپراتور سیم کارت مراجعه شود.

تغییر مالکیت سیم کارت

 

مدارک مورد نیاز برای تغیر مالکیت سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل

  • اتباع ایرانی: کارت ملی (انتقال دهنده و انتقال گیرنده و یا وکیل قانونی آن‎ها)
  • اتباع خارجی: گذرنامه
  • اشخاص حقوقی: سند ثبت شرکت، اظهارنامه مالیاتی شرکت، مجوز تجاری شرکت و یا آگهی روزنامه رسمی متضمن ثبت شرکت
  • افراد زیر ۱۸ سال: فرم ثبت نام تکمیل شده به نام یک فرد بالای ۱۸ سال به همراه کارت ملی همان شخص
  • ارائه اصل و تصویر وکالتنامه قانونی (در صورت مراجعه وکیل جهت نقل و انتقال)

واگذاری سیم کارت همراه اول

برای انتقال سند اگر منع قانونی ندارید و یا تعداد خطوط به نام شما به ۱۰ خط نمی رسد به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه فرمایید. برای اطلاع از آدرس نزدیکترین دفتر خدمات ارتباطی به محل زندگی خود روی لینک دفاتر خدمات ارتباطی همراه اول کلیک نمایید. بهتر است قبل از مراجعه از فعال بودن سیم کارت خود اطمینان حاصل کنید تا قبل از انتقال در همان دفتر پیشخوان با اعلام کد ملی خود سیم کارت را فعال کرده و سپس اقدام به سند زدن سیم کارت خود نمایید. همچنین درصورت تعویض سیم کارت به دلایل مختلف، تا ۲۰ روز امکان تغییر مالکیت وجود ندارد. برای انتقال مالکیت مراحل زیر انجام می شود:

  • تنظیم و تکمیل سند نقل و انتقال
  • درج امضا و اثر انگشت طرفین
  • تکمیل فرم تعهدات توسط انتقال گیرنده یا وکیل قانونی وی

اگر قصد خرید سیم کارت را دارید از صحت آدرس و کد پستی ده رقمی فروشنده خط در هنگام تنظیم سند، اطمینان حاصل کنید. تا در صورت نیاز یا بروز مشکل بتوان به فروشنده دسترسی داشت. برای اطلاع از مشکلات سیم کارت می توانید دو مقاله “کلاهبرداری سیم کارت” و “برخورد با صاحبان خطی که شماره سیم کارت آن ها ثبت شکایت دارد” را مطالعه کنید.

دائمی

مورد حائز اهمیت در مورد واگذاری سیم کارت دائمی پرداخت صورتحساب میاندوره و تایید وصولی صورتحساب میاندوره توسط دفتر خدمات ارتباطی می باشد که الزامی است. هزینه نقل و انتقال سیم کارت دائمی

اعتباری

 

هزینه نقل وانتقال ازمیزان اعتبار مشترک کسر می گردد.


برچسب ها: ,