سیم کارت های رند را از بازار بخریم یا اپراتور

سیم کارت های رند

آیا تا به حال برای خریداری سیم کارت های رند به بازار رفته اید، در بازاری که در آن ده ها تن از فروشندگان تا ۵۰ نوع سیم کارت ‎های رند را برای خرید و فروش فریاد می کنند؟ شما در این بازار متوجه خواهید شد که فروش این سیم‌ کارت‌های رند در بازار آزاد با قیمت هایی گاهی  به صدها میلیون تومان می رسد.

سیم کارت های رند

اپراتور همراه اول یا بازار آزاد؟

اکثر ما نمی توانیم از این روش برای خرید سیم کارت‎ها استفاده کنیم؛ و ترجیح ما این است که یک اپراتور را برای خرید سیم کارت های رند مورد علاقه ی خود پیدا کنیم.معمولا به سراغ اپراتور‎های همراه اول می رویم. با توجه به اینکه دیگر کدهای قدیمی همراه اول ۰ تا ۸ یکبار به فروش رفته اند، امکان خرید این کدها مجددا از طریق اپراتو همراه اول ممکن نیست. با این وجود شرکت ارتباطات سیار به راه‌اندازی سامانه‌ای برای واگذاری سیم‌کارت‌ رند اقدام کرده تا به گفته مسئولان این شرکت ها از بالا رفتن قیمت‌ها در بازار آزاد توسط دلالان پیشگیری کنند.

بازار آزاد

با مروری که بر قیمت شماره‌هایی که از طریق این سامانه به حراج گذاشته شده‌اند و مقایسه آنها با قیمت‌های بازار آزاد داشتیم دریافتیم که در نهایت این خواسته اپراتور تا چه اندازه عملیاتی شده و قیمت‌های همراه اول تا چه اندازه با نرخ‌های بازار همخوانی دارد.

باید این قیمت ها را با آنچه که در بازار برای چنین شماره هایی وجود دارد، مقایسه کرد زیرا هیچ قانون مشخصی برای فروش سیم کارت‎ های رند وجود ندارد.

فعالان بازار موبایل

نظر فعالان بازار موبایل در خصوص این قیمت‌ها هم متفاوت است چرا که معتقدنداگر قرار باشد سیم‌کارت‌ هایی که از طریق این سامانه ارائه می‌شوند در بازار آزاد به فروش برسند، قیمت آنها قطعا کمتر از مبلغ اعلام شده خواهد بود.

برخی از فعالان بازار موبایل اعلام کرده اند سقف رقمی که برای سیم کارت های رند با کدهای ۸  می توان در نظر گرفت در حدود ۱ میلیون تومان است.  اما در نهایت شاهد آن هستیم که خریداران در بازار آزاد برای خرید چنین شماره‌هایی مبالغی چند میلیونی را پیشنهاد می‌کنند که مشخص نیست برچه اساس افراد چنین رقم‌هایی را پیشنهاد داده و حاضر به خرید خطی با این قیمت می‌شوند.

با وجود این راه‌اندازی شرکت هایی چون انارسیم زمینه‌ای فراهم کرده است که شماره‌های رند موجود، در دسترس تمام خریداران قرار گیرند تا آنها بتوانند براساس علاقه‌مندی خود نسبت به خرید سیم کارت های رند اقدام کنند. و از قیمت های نجومی دلالان در بازار آزاد در امان باشند.

خرید اینترنتی سیم کارت

خرید امن اقساطی

تماس مشاوران انارسیم با شما