تغییر یا حذف پین سیم کارت

پین سیم کارت در اندروید را چگونه در ۲ مرحله تغییر داده و یا حذف کنیم

هر سیم کارت که به یک گوشی هوشمند یا رایانه لوحی وصل می شود دارای پین کد است . برای استفاده ازسیم کارت حتما باید پین کد خود را وارد کنید . برخی از ارائه دهندگان تلفن از پین کدهای استاندارد برای همه  نوع سیم کارت از ۰۰۰۰ یا ۱۲۳۴ استفاده می کنند. و برخی دیگر نیز پین منحصر به فرد برای هر سیم کارت را تولید می کنند. در هر کدام از مواردی که ذکر شد ممکن است شما بخواهید پین کد خود را شخصی کنید؟ و یا بخواهید پین سیم خود را غیر فعال کنید مثلا برای زمانهایی که دستگاه تلفن همراه خود را خاموش و روشن میکنید ؟

این آموزش را بخوانید و ببینید چگونه هر دو کار انجام می شود

اول از همه شما باید به تنظیمات قفل سیم کارت در اندروید دسترسی داشته باشید . تنظیمات دستگاه خود را باز کنید. سپس، لیست تنظیمات را لمس کنید. برای ساده تر شدن ، تصاویری را برای هر دو اندروید۷ و اندروید ۸ اضافه کردیم. اندروید ۷ در سمت چپ تصویر قرار دارد و اندروید ۸ در سمت راست است.

تغییر یا حذف پین سیم کارت

در اندروید ۷، روی «امنیت»، در بخش شخصی تنظیمات ضربه بزنید. در اندروید۸  روی Security & location ضربه بزنید.

تغییر یا حذف پین سیم کارت

اکنون لیستی از تنظیمات امنیتی را مشاهده می کنید. پایین بروید تا یک ورودی به نام «تنظیم قفل سیم پیدا کنید. روی این مورد ضربه بزنید. در اندروید ۷ و ۸ روی قفل سیم کارت ضربه بزنید .

تغییر یا حذف پین سیم کارت

اکنون تنظیمات قفل سیم کارت خود را باز کرده اید. شما باید یک کلید را برای قفل کردن سیم کارت و یک تنظیم برای تغییر PIN ببینید.

برای دیدن نحوه تنظیم هر یک از این گزینه ها، مطالب زیر بخوانید

نحوه غیرفعال کردن پین کد زمان راه اندازی گوشی هوشمند اندروید ؟

اگر نمی خواهید هر زمانی که تلفن همراه خود را روشن میکنید،پین کد را وارد نکنید، «قفل سیم کارت» رادر حالت  «خاموش» قراردهید. پیامی می اید که پین کد را  وارد کنید. پین کد را وارد کنید و OK را فشار دهید. پس از انجام این کار، هربار که تلفن خود را روشن می کنید, نیاز به وارد کردن پین حذف می شود. شما فقط باید کد پیکربندی، الگو، رمز عبور خود را وارد کنید یا انگشت خود را روی اسکنر اثر انگشت قرار دهید.

نحوه تغییر پین کد در گوشی هوشمند ؟

اگر می خواهید از یک PIN دیگر استفاده کنید، در تنظیمات قفل سیم کارت، روی «تغییر پین سیم کارت» ضربه بزنید. از شما خواسته می شود پین قدیمی خود را که قبلا در آن قرار دارید معرفی کنید. آن را وارد کنید و OK را فشار دهید.

سپس از شما خواسته می شود که کد PIN جدیدی را وارد کنید. شما می توانید یک کد چهار ویا هشت رقمی در نظر بگیرید. آن را وارد و روی تأیید ضربه بزنید.

اکنون پین گوشی تغییر کرده است. لطفا به یاد داشته باشید که این پین متفاوت است.

این پین هر بار که شما شروع یا راه اندازی مجدد دستگاه اندروید خود را انجام می دهید یا هنگامی که سیم کارت را به دستگاه خود معرفی می کنید، مورد نیاز است. لازم نیست هنگام باز کردن قفل دستگاه خود پس از شروع، سیمکارت قبلا قفل نشده باشد.

اکنون بگویید آیا شما پین کد سیم کارت خود را تغییرداده اید یا آیا نیاز پین را حذف کرده اید؟

ما واقعا کجکاویم که بدانیم آیا این آموزش را انجام دادید ؟ ایا این روش ها کارساز بود ؟

نظرات خود را اعلام کنید و بیایید بحث کنیم.