رفع مشکل اتصال به اینترنت پس از تغییر سیم کارت معمولی به یوسیم

همانطور که اپراتورها نیز مدام اطلاع رسانی می‎کنند برای تجربه اینترنت پرسرعتِ همراه باید سیم کارت معمولی خود را با یوسیم تعویض نمود. حتی اگرفعلا نیاز به اینترنت پر سرعت نداشته باشید بالاخره زمانی می‎رسد که اپراتور  سیمکارت معمولی شما را می‎سوزاند تا هنگام تعویض به استفاده از سیم کارت یوسیم رو بیاورید. که در این صورت می‎توانید از مزایای اینترنت پرسرعت بهره ببرید 😉 اگر قصد تعویض سیمکارت خود را دارید برای اطلاع از مزایای یوسیم مقاله سیم کارت usim چیست؟ چگونه سیم کارت یوسیم داشته باشیم؟ را مطالعه نمایید.

 اتصال به اینترنت پرسرعت

اگر پس از تعویض سیم کارت با مشکل اتصال به اینترنت مواجه شدید به این معنی است که هنوز تنظیمات اینترنت پرسرعت را روی گوشی خود انجام نداده اید. برای تغییر تنظیمات بر اساس اپراتور سیم کارتتان مراحل زیر را انجام دهد:

 

نحوه ساخت APN در گوشی اندروید

ابتدا در منوی setting، گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید. وارد Access Point Names شوید و گزینه ADD را انتخاب کنید.

نحوه ساخت APN در گوشی IOS

ابتدا در منوی setting، گزینه Cellular را انتخاب کنید. وارد Cellular Data Options شوید و Cellular Data Network را انتخاب کنید.

 

در نهایت بر اساس اپراتور خود می بایست در این بخش یک APN با مشخصات زیر بسازید.

رفع مشکل اتصال به اینترنت پرسرعت در همراه اول (نوترینو)

در قسمت mcinet ،APN را وارد کنید و قسمت های Username و Password را خالی بگذارید.

رفع مشکل اتصال به اینترنت

تنظیمات اینترنت ۴G و LTE در ایرانسل

APN را با نام Irancell-GPRS و در فیلد مقابل APN، واژه mtnirancell را درج کنید. اگر باز هم متصل نشدید این موارد را هم در تنظیمات مربوطه وارد نمایید: برای پراکسی ۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸ و برای پورت ۸۰۸۰ را وارد نمایید.

تنظیمات برای دارندگان سیم کارت رایتل

تنها کافیست APN را با نام و مقدار rightel بسازید تا تنظیمات شما کامل شود.

 

اگر پس از طی مراحل بالا هنوز هم در اتصال به اینترنت مشکل دارید پس از بررسی مشخصات گوشی همراه خود و اطمینان از پشتیبانی ۴G با اپراتور مربوط به خود تماس بگیرید.