سیم کارت usim چیست؟ چگونه سیم کارت یوسیم داشته باشیم؟مزایای سیم کارت usim

usim نسل جدید سیم کارت ها

usim سیم کارتی است که طی سال های اخیر توسط اپراتور های تلفن همراه از جمله ایرانسل در سال ۱۳۹۳ و همراه اول در سال ۱۳۹۴ معرفی و راه اندازی شد. این سیم کارت های نسل جدید که (User Services Identity Module) نامیده میشوند تحول عظیمی در دنیای اینترنت برپا کرده اند.

usim

 

به طورکلی سیم کارت usim  رایانه ای کوچک با حافظه ای بیشتر، نسبت به سیم کارت معمولی است. از این سیم کارت ها میتوانید در انجام اموری همچون پرداخت هزینه مترو و یا دسترسی به قبض موبایل استفاده کنید.

اپراتورهای ارائه دهنده ی این سیم کارت نوید سرعت اینترنت تا چهار برابر بیشتر از اینترنت نسل سوم (۳g) را می دهند.

 

البته این سرعت نسبت به میزان فاصله مشترک سیم کارت از آنتن متغییر است .

با استفاده از سیم کارت usim  به سرعت بالای اینترنت دسترسی پیدا میکنید. میتوانید به راحتی فیلم هایی با کیفیت HD  ببینید، بازی آنلاین انجام دهید و تا هزار برابر سیم کارت معمولی در سیم کارت خود مخاطب ذخیره کنید.

 

سیم کارت usim با بهرمندی از الگوریتم پیچیده تری در رمز نگاری از امنیت بالا تری نسبت به سیم کارت معمولی برخوردار است. در نتیجه اطلاعات سیم کارت شما کاملا محرمانه باقی خواهد ماند.

مزایای سیم کارت usim :

 1. بالا بودن سرعت اینترنت تا ۴ برابر نسل سوم

در خصوص این سیم کارت ها اعلام شده است که بسته به فاصله ی مشترک از آنتن تا ۴ برابر از سرعت اینترنت بالاتری برخوردار خواهد بود .

 1. کیفیت بالاتر در انتقال اطلاعات و دیتا

دیتاها و اطلاعات شما از این پس با کیفیت بالاتری به مقصد خواهد رسید.

 1. کیفیت بالای مکالمه

با استفاده از این سیم کارت  مکالمه ه­ایی با وضوح صدای بالاتری خواهید­ داشت.

 1. کیفیت بالا در ارسال و دریافت پیامک

با این نسل از سیم کارت ها در کمترین زمان میتوانید برای مشترک مورد نظر خود پیامک ارسال و یا پیامک هایی که برای شما فرستاده می شود را دریافت کنید.

اینترنت 4g

 

در کنار این مزایا برخی مخاطبین بعد از تهیه این سیم کارت از آن گله مند بوده اند. آنها مدعی شدند بعد از تهیه سیم کارت و قرار دادن آن در موبایل، پین کدی که در بسته بندی سیم کارت ارائه شده را وارد کرده اند و متوجه شده اند که پین کد درست نیست. بعد از چند بار وارد کردن پین کد سیم کارت آن ها از دسترس خارج شده و دیگر قادر به استفاده از آن نبوده اند.

طبق بررسی های کارشناسان در این زمینه اعلام شده که چنین مشکلاتی متوجه سیم کارت نبوده است. احتمالا عدم هم خوانی سیم کارت با تلفن همراه میتواند این چنین مشکلاتی رقم بزند .

 

برای بهرمندی از اینترنت پرسرعت سیم کارت  usim باید موارد زیر را دنبال کنید :

 1. تهیه سیم کارت نسل چهارم و یا usim
 2. خرید بسته های اینترنتی مختص اپراتور سیم کارت خود
 3. فعال کردن شبکه LTE در تنظیمات گوشی

 

تبدیل سیم کارت معمولی به سیم کارت usim :

برای اینکه سیم کارت معمولی خود را به سیم کارت usim  تبدیل کنید نسبت به اپراتور سیم کارت خود طبق موارد زیر اقدام بفرمایید .

تبدیل سیم کارت معمولی به سیم کارت usim  در اپراتور همراه اول:

 

 1. در وب سایت همراه اول ثبت نام کنید و شماره ی همراه خود را وارد کنید و اگر مالک سیم کارت هستید میتوانید درب منزل و یا محل کارخود منتظر سیم کارت خود باشید.
 2. به صورت حضوری به فروشگاه های زنجیره ای همراه اول، مراکز تلفن ثابت و دفاتر خدمات ارتباطی (دفاتربخش خصوصی) مراجعه کنید.

 

تبدیل سیم کارت معمولی به سیم کارت usim  در اپراتور ایرانسل:

 1. با شماره ی ایرانسل خود با شماره ی ۷۰۳۳ و ازسایرخطوط با شماره ی ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ تماس بگیرید. سیم کارت خود را درب منزل تحویل بگیرد.
 2. با به همراه داشتن کارت ملی به نزدیک ترین دفاتر پیشخوان دولت و یا نمایندگی رسمی ایرانسل مراجعه کنید . سیم کارت نسل چهارم خود را دریافت کنید .